...

למידע על הקורס

חיישן המצלמה הדיגיטלית

מה התפקיד של חיישן המצלמה?

חיישן המצלמה הדיגיטלית הוא אחד המרכיבים החשובים בכל מצלמה, למעשה, החיישן הוא הלב של המצלמה. החיישן קולט את האור אשר נכנס דרך עדשת המצלמה, ומתרגם אותו לתמונה דיגיטליתהרזולוציה שהוא מספק והגודל שלו קובעים את איכות התמונה.  

רזולוציה של חיישן המצלמה

אחד הפרמטרים החשובים בחיישן המצלמה היא הרזולוציה שלו. הרזולוציה היא כמות הפרטים שהחיישן מסוגל לקלוט. כמות הפרטים תלויה במספר הפיקסלים שיש בחיישן. כל פיקסל בחיישן קולט אור ופרט מהנושא המצולם, וככל שיש יותר פיקסלים בחיישן כך התמונה תהיה עשירה יותר בפרטים.לדוגמה, חיישן ברזולוציה של 24 מגה-פיקסלים מכיל בערך 24 מיליון פיקסלים.

גודל חיישן דיגיטלי

גדלים-של-חיישן-מצלמה
גודל החיישן במצלמה דיגיטלית משפיע ישירות על איכות התמונה שהיא מייצרת. ככל שהחיישן גדול יותר, הוא מסוגל לקבל יותר אור ולספק תמונה באיכות גבוהה יותר. הנה כמה סוגים נפוצים של גדלי חיישן:

חיישן Full Frame

חיישן פול פריים הוא הגדול והאיכותי ביותר במצלמות דיגיטליות. הוא נקרא Full Frame מכיוון שהוא זהה לגודל של פריים במצלמות סרט מסורתיות– 35 מ"מ × 24 מ"מ.

מצלמות Full Frame נחשבות למצלמות המקצועיות והמתקדמות ביותר. הן נמצאות בשימוש רב בצילום מיקצועי חיישן פול פריים מספק איכות מצויינת של תמונה, גם בצילום בתנאי תאורה חלשים. מצלמות  דיגיטליות עם חיישן פול פריים נקראות גם מצלמות FX.

אחת מהמצלמות המובילות בתחום ה-Full Frame היא מצלמת ה-Canon EOS 5D Mark IV. זו מצלמה מקצועית עם תכונות מתקדמות ואיכות תמונה מעולה.

לחברה המתחרה, ניקון, יש את Nikon D850. מצלמת Full Frame עם רזולוציה של 45.7 מגה-פיקסל.

חיישן APS-C

חיישן APS-C הוא החיישן השני בגודלו, אחרי חיישן פול פריים. הוא נמצא במצלמות DSLR ובמצלמות מירורלס. מצלמות אלו נקראות גם מצלמות קרופ או DX. גודלו של חיישן APS-C משתנה לפי יצרן המצלמה. ישנם שני גדלים נפוצים לחיישן APS-C:

במצלמות ניקוןן גודל חיישן APS-C הוא כ-23.6 מ"מ על 15.6 מ"מ.

בקנון גודל חיישן APS-C הוא כ-22.2 מ"מ על 14.8 מ"מ.

חיישן Four Thirds

חיישן Four Thirds נמצא במצלמות מירורלס. גודל החיישן הוא כ-17.3 מ"מ על 13 מ"מ. למרות גודלו הקטן, הוא מספק איכות תמונה טובה והוא פופולרי בקרב מי שרוצה מצלמה קומפקטית יותראחת מהמצלמות המירורלס המובילות עם חיישן Four Thirds היא Olympus OM-D E-M1 Mark III. G. g. מצלמה עם חיישן  Four Thirds ברזולוציה של 20.4 מגה-פיקסל, המספק תמונות באיכות מעולה.

                Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.